Systemy Alarmowe

SSWiN – System Sygnalizacji Włamania i Napadu

SSWiN – co to takiego?

Dotykając tematyki zabezpieczeń spotykamy się z określeniem SSWiN. Ten skrót określa nam system sygnalizacji włamania i napadu. W skrócie o systemach SSWiN mówimy system alarmowy. Firma ADSV jako instalator w branży zabezpieczeń zajmuje się projektowaniem, instalacją i serwisowaniem systemów alarmowych. Poniżej poznasz jak wygląda taki system od środka oraz zobaczysz jakie funkcjonalności mogą posiadać nowoczesne instalacje.

GRADE – stopnie zabezpieczenia

Czy wiesz, że systemy alarmowe są projektowane według cztero stopniowej skali, która określa stopień zabezpieczenia mienia?

System alarmowy – definicja

Używając określenia system alarmowy mamy na myśli zespół urządzeń elektronicznych służących najczęściej do zabezpieczenia danego obiektu. Składa się z centrali alarmowej, która jest sercem całego systemu. Bezpośrednio do centrali alarmowej są podpięte urządzenia wejścia i wyjścia. Całość może byś sterowana z poziomu dedykowanych manipulatorów lub aplikacji w telefonie lub komputera. Do sygnalizowania danego zdarzenia np włamania do obiektu sługą sygnalizatory zewnętrzne lub wewnętrzne oraz moduły komunikacyjne, które np za pomocą karty sim dzwonią na numer użytkownika alarmu.

Nowoczesne instalacje oprócz wspomnianej funkcji zabezpieczenia obiektu pełnią szereg dodatkowych funkcji. I tak na przykład za pomocą centrali alarmowej i odpowiednich urządzeń takich jak panele dostępowe, elektrozamki czy też elektrozwory możemy stworzyć instalację kontroli dostępu do poszczególnych pomieszczeń.

Za pomocą wspomnianej centrali alarmowej jest możliwe również zbudowanie systemu inteligentnego budynku. Mamy tutaj na myśli sterowanie ogrzewaniem, sterowanie systemem nawadniania lub też oświetleniem wprost z systemu alarmowego.

Poniżej prezentujemy niektóre funkcje które mogą być realizowane za pomocą centrali alarmowej:

  • Dozorowanie i monitorowanie mieszkania, domu, firmy pod kątem włamania

  • Wykrywanie i sygnalizowanie pożaru dymu lub ognia.

  • Sterowanie roletami zewnętrznymi wprost z manipulatora lub aplikacji alarmowej na smartfonie

  • Sterowanie bramą garażową lub wjazdową.

  • Sterowanie oświetleniem w budynku

  • Sterowanie ogrzewaniem

Alarm przewodowy czy bezprzewodowy?

System alarmowy ze względu na technologię integracji poszczególnych urządzeń wykonawczych możemy podzielić na 3 typy:

  1. Alarm przewodowy – wszystkie urządzenia są połączone ze sobą specjalnymi przewodami (kablami). Rozwiązanie to wybierają klienci, którzy są na wczesnym etapie budowy domu lub dla których montaż przewodów w budynku nie stanowi problemu. Alarm przewodowy cechuje się bardzo dużą trwałością i niskim kosztem utrzymania. Jest też tańszy w montażu. Dobrze zaprojektowany jest skuteczny na ewentualne działania sabotażowe.
  2. Alarm bezprzewodowy – wszystkie urządzenia łączą się z centrala alarmową radiowo. Najczęściej wybierany przez klientów, którzy nie chcą dużej ingerencji w obecne pomieszczenia. Montaż sprowadza się tylko do montażu w miejscach docelowych urządzeń wykonawczych i ich konfiguracji. Przy alarmie bezprzewodowym należy pamiętać o regularnych przeglądach serwisowych podczas których obowiązkowo dokonuje się wymiany akumulatorów. Rozwiązanie bezprzewodowe jest droższe w instalacji niż system przewodowy.
  3. Alarm hybrydowy – połączenie systemu przewodowego i bezprzewodowego. Takie rozwiązania stosuje się najczęściej gdy w budynku znajduje się już instalacja alarmowa ale chcielibyśmy rozbudować ją o nowe urządzenia. Nie jest wymagana wtedy ingerencja w ściany czy podłogi aby poprowadzić nowe linie kablowe, montuje się wtedy urządzenia bezprzewodowe.

GODZINY PRACY BIURA

Pon – Pt
9:00 – 17:00
Sobota 9:00 – 14:00
Niedziela nieczynne

kontakt@adsv.pl

Skontaktuj się z nami

Sprawdź czym się jeszcze zajmujemy

Oprócz systemu alarmowego do domu, zapoznaj się z tematem pozostałych form zabezpieczenia osób i mienia. Poniżej znajdziesz usługi dzięki którym będziesz spać jeszcze spokojniej.

Monitoring w domu

Kompleksowa realizacja systemów monitoringu wizyjnego na posesjach i w domach jednorodzinnych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Automatyka domowa

Sterowanie bramą, wjazdową lub garażową albo ogrzewaniem z poziomu smartfona. To tylko początek rzeczy jakie możemy dla Ciebie wykonać

CZYTAJ WIĘCEJ

Usługi elektryczne

Od drobnych napraw, po modernizacje istniejących instalacji lub projektowanie instalacji prądowych od podstaw

CZYTAJ WIĘCEJ

OBSZAR DZIAŁANIA

Działamy na terenie:
powiatu gnieźnieńskiego (Gniezno i okolice)
Poznań ( miasto oraz przyległe do Poznania miejscowości)
powiat wrzesiński ( Września i okolice)
powiat słupecki ( Słupca i okolice)
powiat średzki ( Środa Wielkopolska i okolice)
województwo kujawsko-pomorskie ( Bydgoszcz, Toruń, Mogilno)

E-MAIL

biuro@adsv.pl

POPROŚ O OFERTĘ

kontakt@adsv.pl

GODZINY PRACY

9:00 – 17:00

E-MAIL

biuro@adsv.pl

POPROŚ O OFERTĘ

kontakt@adsv.pl

GODZINY PRACY BIURA

9:00 – 17:00