Twój dom jest wyposażony w system alarmowy? Teraz możesz mieć również ochronę przeciwpożarową.

Poprzez zintegrowany system alarmowy możesz połączyć ochronę swojego domu zarówno przed włamaniem, jak i przed pożarami spowodowanymi przez wadliwą instalację lub samozapłon.

Głównym celem systemu jest zabezpieczenie dobytku na wielu poziomach. Czujka przeciwpożarowa podłączona do systemu alarmowego nie tylko wykryje zagrożenie we wczesnej fazie rozwoju pożaru, nawet przed pojawieniem się ognia, wykryje zarówno dym jak i ciepło, zawiadomi odpowiednie służby, ale też pozwoli ocenić skalę i wagę sytuacji.

Jest to bardzo istotne, ponieważ wczesne wykrycie pożaru jest decydujące przy zapewnieniu odpowiednio wcześnie ewakuacji osób przebywających w budynku, jak i pozwoli na jak największe zminimalizowanie szkód i strat poniesionych w wyniku pożaru.

W momencie wykrycia potencjalnego zagrożenia system sygnalizacji uruchamia cały ciąg działań, od powiadomienia alarmowego, do przekazaniu sygnału do służb i urządzeń przeciwpożarowych zainstalowanych w budynku.

Istotne jest rozmieszczenie czujek w strategicznych punktach budynku, jak również w pomieszczeniach takich jak garaż lub strych, co jest niezwykle ważne przy wykrywaniu źródła pożaru w nocy lub pod nieobecność domowników.

Zintegrowany system alarmowy zapewnia wysoki standard bezpieczeństwa na wielu poziomach i minimalizuje zagrożenie, pozwalając zwiększyć spokój o siebie i swój dobytek.

Jeżeli chcesz sprawdzić, czy twój system alarmowy pozwala na zainstalowanie systemu czujek przeciwpożarowych lub chcesz poznać koszt takiej instalacji skontaktuj się z nami.