Przeglądy okresowe, konserwacja SSWiN oraz CCTV

SSWiN – System Sygnalizacji Włamania i Napadu

CCTV – Closed-Circuit TeleVision czyli telewizyjne systemy dozorowe

SSWiN – co to takiego?

Dotykając tematyki zabezpieczeń spotykamy się z określeniem SSWiN i CCTV. Ten skrót określa system sygnalizacji włamania i napadu oraz monitoring. W skrócie o systemach SSWiN mówimy system alarmowy. Firma ADSV jako instalator w branży zabezpieczeń zajmuje się projektowaniem, instalacją i serwisowaniem systemów alarmowych oraz systemu CCTV.

Zakładasz alarm? Nie zapomnij o serwisowaniu

Instalujesz system alarmowy i monitoring w swoim domu lub biurze i od teraz możesz spać spokojnie? To prawda, ale nie cała. Dobrze zamontowany alarm zwiększa nasz komfort i bezpieczeństwo, zapewnia nam skuteczną ochronę, ale często zapominamy, że o już zainstalowany system alarmowy również trzeba dbać poprzez regularne przeglądy jego stanu technicznego i serwisowanie.

Przegląd serwisowy powinien być przeprowadzany regularnie. Przeważnie wykonuje się go raz w roku. Warto pamiętać, żeby zlecić go profesjonalnej firmie, która fachowo i kompleksowo zajmuje się montażem i przeglądem systemów alarmowych. Firma ADSV dysponuje doświadczonym zespołem fachowców oraz wieloletnim doświadczeniem w montażu i serwisowaniu systemów alarmowych. Podczas serwisu sprawdza się stan czujek i, co najważniejsze, stan baterii i akumulatorów. Warto pamiętać, że akumulator ma określoną żywotność i jeśli nie jest regularnie wymieniany może nawet spowodować pożar.

Kolejną niezbędną rzeczą, o jakiej należy pamiętać, to założenie książki systemu, która w przypadku kradzieży i ubezpieczenia domu przed kradzieżą jest podstawą do wypłaty odszkodowania. Powierz swój alarm ADSV, a zajmiemy się wszystkim kompleksowo.

  Serwis i konserwacja

  Warto dbać o stan techniczny systemu poprzez regularne przeglądy i konserwacje. Polegają one na sprawdzeniu urządzeń wchodzących w skład systemu zabezpieczeń. Pozwoli to na czas wykryć wszelkie nieprawidłowości i usterki i odpowiednio wcześnie na nie zareagować. Nasi doświadczeni fachowcy kompleksowo sprawdzą zasilanie, sygnalizację optyczną i dźwiękową, przepływ informacji o zagrożeniu oraz dokonają przeglądu czujek. Firma ADSV przeprowadza przeglądy i naprawy wszystkich systemów bezpieczeństwa, również CCTV. Przeprowadzamy także czyszczenie instalacji, wymianę zużytych części na nowe i aktualizację oprogramowania.

  Regularny serwis nie tylko pomoże wyeliminować usterki i zwiększyć bezpieczeństwo, ale także przedłuża działanie instalacji alarmowej i spełnia wymogi firm ubezpieczeniowych.

  Co może być powodem awarii?

  Awaria systemu alarmowego może polegać „tylko” na nie działającym urządzeniu, przez co system nie może spełniać swojego zadania i nasz dom lub firma nie są w pełni chronione, jak również może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Do najpoważniejszych usterek można zaliczyć awarię akumulatora, zasłoniętą lub zabrudzoną czujkę, poluzowane przewody lub uszkodzenie sygnalizatorów. W systemie monitoringu natomiast największym problemem może być brak zapisu obrazu z kamer, co najczęściej zdarza się właśnie wtedy, gdy monitoring jest nam najbardziej potrzebny – czyli w nocy. Gdy kamera działa w trybie podczerwieni i nie jest regularnie serwisowana, awaria zasilania może zaskoczyć nas właśnie w nocy.

  Jeśli poszukujesz doświadczonych fachowców zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. ADSV oferuje najwyższy poziom usług konserwacji oraz serwisu alarmów na terenie Gniezna i okolic.

  GODZINY PRACY BIURA

  Pon – Pt
  9:00 – 17:00
  Sobota 9:00 – 14:00
  Niedziela nieczynne

  Skontaktuj się z nami

  Sprawdź czym się jeszcze zajmujemy

  Oprócz systemu alarmowego do domu, zapoznaj się z tematem pozostałych form zabezpieczenia osób i mienia. Poniżej znajdziesz usługi dzięki którym będziesz spać jeszcze spokojniej.

  Monitoring w domu

  Kompleksowa realizacja systemów monitoringu wizyjnego na posesjach i w domach jednorodzinnych.

  CZYTAJ WIĘCEJ

  Automatyka domowa

  Sterowanie bramą, wjazdową lub garażową albo ogrzewaniem z poziomu smartfona. To tylko początek rzeczy jakie możemy dla Ciebie wykonać

  CZYTAJ WIĘCEJ

  Usługi elektryczne

  Od drobnych napraw, po modernizacje istniejących instalacji lub projektowanie instalacji prądowych od podstaw

  CZYTAJ WIĘCEJ

  OBSZAR DZIAŁANIA

  Działamy na terenie:
  powiatu gnieźnieńskiego (Gniezno i okolice)
  Poznań ( miasto oraz przyległe do Poznania miejscowości)
  powiat wrzesiński ( Września i okolice)
  powiat słupecki ( Słupca i okolice)
  powiat średzki ( Środa Wielkopolska i okolice)
  województwo kujawsko-pomorskie ( Bydgoszcz, Toruń, Mogilno)

  E-MAIL

  biuro@adsv.pl

  POPROŚ O OFERTĘ

  kontakt@adsv.pl

  GODZINY PRACY

  9:00 – 17:00

  E-MAIL

  biuro@adsv.pl

  POPROŚ O OFERTĘ

  kontakt@adsv.pl

  GODZINY PRACY BIURA

  9:00 – 17:00