Project Description

MONITORING GOSPODARSTWA ROLNEGO

Liczba kradzieży w Polsce w 2019 roku wzrosła o 3% w stosunku do poprzedniego. Zabezpiecz swój sklep przed złodziejem już dziś!

Czym różni się monitoring w gospodarstwie od tradycyjnego?

Systemy monitoringu instalowane w gospodarstwach rolnych muszą cechować się podwyższoną wytrzymałością sprzętu z racji niekorzystnych warunków środowiskowych występujących w oborach lub chlewniach. Wysokie stężenie azotu nie jest korzystne dla podzespołów elektronicznych i wpływa na skrócony czas ich bezawaryjnej pracy.  Wysoką skuteczność bezawaryjnej pracy systemu osiąga się poprzez dobór odpowiednich urządzeń, które spełniają rygorystyczne normy szczelności IP.  Poniżesz prezentujemy możliwości jakie oferujemy naszym klientom decydującym się na wybór rozwiązań do monitoringu gospodarstw rolnych

Instalacja systemu monitoringu wizyjnego – WAŻNE

System monitoringu musi być, zaprojektowany i zainstalowany przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje w zakresie rozwiązań ochrony technicznej osób i mienia.
Wszyscy instalatorzy systemów monitoringu w ADSV posiadają odpowiednie kwalifikację, dotyczące projektowania i instalacji systemów zabezpieczeń oraz są wpisani na listę kwalifikowanych  pracowników zabezpieczenia technicznego prowadzoną przez wojewódzką komendę Policji.

Kamery w gospodarstwie rolnym

Rolnicy są bardzo związani ze swoim fachem i dobytkiem, ale warto wspomnieć, że duża ilość gospodarstw działa już jak duże, prężnie rozwijające się firmy. Ponadto sprzęt i maszyny potrafią cenowo zaskoczyć, a ich wartość może sięgać kilku milionów.  To tylko jeden z argumentów, który opowiada się za zastosowaniem takiego systemu ochrony jakim jest monitoring.

Poza maszynami zwróćmy uwagę na hodowlę zwierząt, które wymagają często całodobowego doglądania w przypadku oczekiwania na porody oraz możliwość wydostania się z zagrody. Wszystko to można kontrolować spoza pomieszczeń gospodarskich, będąc w urzędzie, u lekarza, czy odwiedzinach u rodziny z pomocą dostępu do Internetu.
Za całym systemem stoi oczywiście odpowiednio dobrany sprzęt, który jest gotowy do pracy w trudnych warunkach, przechowuje nagrania przez długi czas, dzięki czemu mamy dostęp do nich w razie potrzeby udowodnienia swoich racji przed instytucjami, czy ubezpieczycielami.
W przypadku gospodarstw nie tylko zabezpiecza on dobytek przed kradzieżą lub aktami wandalizmu, ale również w przypadku gości na podwórku i prowadzenia ksiąg wjazdu na posesję oraz potencjalnym źródłem zakażenia ASF staje się bardzo przydatny.
Pamiętajmy, że sam monitoring odstrasza już złodziei, a stosowany w oborach pomaga zwierzętom w razie potrzeby interwencji ludzkiej. Warto tu zaznaczyć, że kamery montowane w takich pomieszczeniach mogą być mobilne, tzn. że w każdym momencie można zmienić jej położenie i ustawić widok na wymagające tego zwierzęta. Cała instalacje jest gotowa do ewentualnej modernizacji i rozbudowy, co ogranicza kolejne związane z tym koszta. Inwestycja w system monitoringu w gospodarstwie rolnym, przejmuje część obowiązków gospodarza, a niezawodne kamery wyposażone w zasilanie awaryjne zastępują ludzi nawet w przypadku braku dostępu do energii elektrycznej. Chcąc rozsądnie inwestować oraz usprawnić swoją pracę każdy rolnik powinien rozważyć możliwość podłączenia takiej instalacji monitoringu u siebie.

Przykładowe funkcje może pełnić system monitoringu w gospodarstwie rolnym:

  • Monitorowanie bydła lub trzody chlewnej

  • Ewidencja osób przebywających na terenie gospodarstwa np w rasie ASF

  • Podgląd parku maszyn rolniczych

GODZINY PRACY BIURA

Pon – Pt
9:00 – 17:00
Sobota 9:00 – 14:00
Niedziela nieczynne
Skontaktuj się z nami

Sprawdź czym się jeszcze zajmujemy

Oprócz systemu alarmowego do domu, zapoznaj się z tematem pozostałych form zabezpieczenia osób i mienia. Poniżej znajdziesz usługi dzięki którym będziesz spać jeszcze spokojniej.

System alarmowy w domu

Kompleksowa realizacja systemów alarmowych w domach jednorodzinnych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Automatyka domowa

Sterowanie bramą, wjazdową lub garażową albo ogrzewaniem z poziomu smartfona. To tylko początek rzeczy jakie możemy dla Ciebie wykonać

Usługi elektryczne

Od drobnych napraw, po modernizacje istniejących instalacji lub projektowanie instalacji prądowych od podstaw

OBSZAR DZIAŁANIA

Działamy na terenie:
powiatu gnieźnieńskiego (Gniezno i okolice)
Poznań ( miasto oraz przyległe miejscowości)
powiat wrzesiński ( Września i okolice)
powiat słupecki ( Słupca i okolice)
powiat średzki ( Środa Wielkopolska i okolice)
województwo kujawsko-pomorskie ( Bydgoszcz, Toruń, Mogilno)

EMAIL

biuro@adsv.pl

POPROŚ O OFERTĘ

kontakt@adsv.pl

GODZINY PRACY BIURA

9:00 – 17:00

E-MAIL

biuro@adsv.pl

POPROŚ O OFERTĘ

kontakt@adsv.pl

GODZINY PRACY BIURA

9:00 – 17:00