Dla naszego klienta zrealizowaliśmy kompleksowy system zabezpieczeń na farmie fotowoltaicznej położonej niedaleko miejscowości Słupca.

Największym wyzwaniem, które stało przed nami to zbudowanie instalacji, która pomimo braku stałego źródła zasilania będzie monitorowała obiekt nieprzerwanie przez 24 godzinny na dobę.

Do zasilania systemu wykorzystaliśmy dwa panele fotowoltaiczne o mocy ponad 750 W. Zostały one podłączone do inwertera i systemu podtrzymania akumulatorowego. Taki zabieg zapewnił zasilanie instalacji przez cała dobę nawet w warunkach niskiego nasłonecznienia.

Zważając również na fakt, że cała inwestycja znajduje się w sporej odległości od terenów zamieszkałych postanowiliśmy do ochrony monitorowanego obiektu wykorzystać rozwiązania sztucznej inteligencji AI.

Zbudowany system poprzez umiejscowienie kamer na granicy terenu, jest stale monitorowany przez kamery marki Dahua. Dzięki inteligentnej analizie obrazu, potrafią zasygnalizować próbę sforsowania ogrodzenia. Algorytmy samouczące pozwalają na odróżnianie człowieka od zwierząt przez co generowanie fałszywych alarmów jest zredukowane do zera. System wykrywa intruza automatycznie i załącza oświetlenie całego terenu wokół farmy oraz bezzwłocznie powiadamia odpowiednie służby o próbie wtargnięcia.

Jeśli jesteś zainteresowany jak sztuczna inteligencja może zostać wykorzystywana do poprawy bezpieczeństwa, zapraszamy do kontaktu.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z realizacji inwestycji.